System HST

GEALAN zaprojektował nowy system drzwi przesuwnych HST (na bazie technicznej systemu S 8000 Q) o głębokości zabudowy 170 mm. W tym przypadku zastosowano wiedzę na temat projektowania zaawansowanych i wydajnych technicznie kształtów z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości. Dodatkowym założeniem było ulepszenie izolacyjności termicznej z równoczesną optymalizacją opłacalności rynkowej i funkcjonalności.

Zastosowanie omawianego systemu pozwala na uzyskanie znakomitej izolacyjności cieplnej do Uf=0,95 W/m2K. Lepsza stabilność skrzydła została zapewniona poprzez specjalnie zaprojektowane ścianki w obrębie rowka pod okucie, zwłaszcza przydatnego do coraz cięższych zestawów szybowych. Drzwi przesuwne HST stosowane są wszędzie tam, gdzie przykłada się szczególną wagę do przestronnego budownictwa, pozbawionego wszelkich barier. Duże powierzchnie szyb zapewniają stały dopływ światła do wnętrza pomieszczenia, a ponadto szyba łączy się bezpośrednio z podłogą, dzięki temu próg pozostaje niemal niewidoczny.


System PSK

System drzwi przesuwnych PSK zbudowany jest na podstawie sprawdzonego systemu okiennego Gealan S 8000 IQ. Stanowi tradycyjne rozwiązanie dla wyjść tarasowych lub ogrodowych. Systemy przesuwne pozwalają zastosować duże przeszklenie, zapewniając bardzo dużą ilość światła. Są przede wszystkim doskonałą i najczęstszą alternatywą dla tradycyjnych balkonów dwuskrzydłowych, w stosunku do których otwarcie nie zajmuje powierzchni światła, co daje efekt większego prześwitu w otworze.


System lekkich drzwi przesuwnych PVC

System drzwi przesuwnych PSK zbudowany jest na podstawie sprawdzonego systemu okiennego Gealan S 8000 IQ. Stanowi tradycyjne rozwiązanie dla wyjść tarasowych lub ogrodowych.

Systemy przesuwne pozwalają zastosować duże przeszklenie, zapewniając bardzo dużą ilość światła. Są przede wszystkim doskonałą i najczęstszą alternatywą dla tradycyjnych balkonów dwuskrzydłowych, w stosunku do których otwarcie nie zajmuje powierzchni światła, co daje efekt większego prześwitu w otworze.


Profil drzwiowy

Profil drzwiowy GEALAN został zbudowany na podstawie uznanego systemu okiennego GEALAN 8000.

Mostki poprzeczne zostały rozmieszczone w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze właściwości statyczne. Dzięki ich właściwemu położeniu, w profilu o głębokości 74 mm, możliwy jest montaż stali o wytrzymałości wyższej nawet o 30%. Same wzmocnienia, przy wcześniejszym wyfrezowaniu pozwalają na szybkie zamontowanie zamka. Specjalne łączniki progów pozwalają połączyć ramę, drzwi wejściowe oraz próg w zamkniętą formę.

W celu dodatkowej sztywności skrzydła drzwi wejściowych zostały wyposażone w odpowiednie łączniki narożne. Sam profil pozwala na montaż wszystkich powszechnie dostępnych w sprzedaży okuć i elementów zamykających.